» Dla mediów

Dla mediów


Mokate wspiera naukę

Interesujące warsztaty, ciekawe doświadczenia, wciągające pokazy i całe mnóstwo znakomitych gości oraz przedstawicieli świata nauki – tak można opisać 3. Śląski Festiwal Nauki, w którym uczestniczyło również Mokate.

Pobudza do myślenia!

Stanowisko Mokate było chyba najbardziej obleganą strefą podczas festiwalu, a kolejki wydawały się nie mieć końca… Nic tak przecież nie pobudza do myślenia i chłonięcia wiedzy jak łyk pysznej kawy i mocnej herbaty.

3. Ślaski Festiwal Nauki to sześć obszarów wiedzy (nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia oraz sztuki). W każdej ze stref przybyli na festiwal miłośnicy nauki – a było ich mnóstwo, od najmłodszych, po tych bardziej doświadczonych, od naukowców, po błyskawicznie chłonące wiedzę dzieciaki – mogli przekonać się „na własnej skórze” jak działają łaziki marsjańskie, dokąd zmierza woda, jakie zagadki kryją Indie, a nawet co było przed Photoshopem.

Odbywający się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym festiwal odwiedziło wielu znakomitych gości, m. in. Nicole Stott – astronautka NASA, Mirosław Hermaszewski, Jacek Hugo-Bader, Mariusz Szczygieł, dr Tomasz Rożek, Wiktor Niedzicki i wielu innych.

Jak widać nauka ma się bardzo dobrze, świadczą o tym tłumy zwiedzających, a zaproponowana przez organizatorów forma jej popularyzacji to „strzał w dziesiątkę”. Mokate jako jeden ze sponsorów Festiwalu z dumą wspiera polską naukę.

wstecz

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.