» Dla mediów

Dla mediów


Mokate pobudza myślenie

To był bardzo dobry szachowy rok, zarówno dla szachów polskich, jak i szachów Mokate. Zakończyliśmy go 34. Międzynarodowym Turniejem Szachowym o Puchar Prezesa Zarządu Mokate Adama Mokrysza. W Gminnym Ośrodku Kultury w Goleszowie o nagrody rywalizowało 84 miłośników tej królewskiej gry. Podczas turnieju nie obyło się bez sensacji...

Za taką z pewnością można uznać udział w turnieju międzynarodowego arcymistrza, GM Jana Krzysztofa Dudy. Duda to najwyżej notowany junior na światowej liście rankingowej, który zaledwie tydzień po goleszowskim turnieju zdobył tytuł wicemistrza świata w szachach błyskawicznych.Sensacji nie było natomiast na tablicy wyników turnieju w Goleszowie. Puchar Prezesa Zarządu Mokate Adama Mokrysza wywalczył arcymistrz Jan Krzysztof Duda wygrywając wszystkie 11 partii. „Cudowne dziecko polskich szachów” - jak o nim mówią - wyprzedził mistrza FIDE Eneasza Wiewiórę i GM Kamila Mitonia. Najlepszą szachistką była arcymistrzyni Olga Sikorová legitymująca się osiemnastoma tytułami mistrzyni Czech.

Ubiegły rok był również bardzo udany dla Akademii Szachowej Mokate, której podopieczni osiągnęli nadspodziewanie dużo sukcesów.

Kolejny „sezon turniejowy” Mokate rozpocznie się już 27 stycznia turniejem „z innej bajki”… Będą to zawody przebierańców dla dzieci, które już na nie niecierpliwie czekają.

zdjęcia: Iwona Franek Urząd Gminy Goleszów http://goleszow.pl/fotoreportaz/34-miedzynarodowy-turniej-szachowy
 

wstecz

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.