» Grupa Mokate » Lavazza » Zaopatrzenie i łańcuch produkcji

Zaopatrzenie i łańcuch produkcji

Dzięki ciągłemu dążeniu firmy do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań będących gwarancją doskonałej jakości produktów i procesów firmy Lavazza jest aktualnie niekwestionowanym liderem w branży kawowej. Cykl czynności kontrolnych mających na celu utrzymanie niezmiennych standardów jakości na każdym etapie łańcucha produkcji obejmuje wszystkie fazy od zakupu surowców i testów kawy wykonywanych przez wyspecjalizowanych techników aż po etapy pakowanie i dystrybucję.

Każdego roku Grupa Lavazza dokonuje zakupu ponad dwóch milionów worków zielonej kawy z ponad 50 krajów. Przy realizacji zakupów firma kieruje się metodami selekcji opartymi o surowe normy jakości.

Szczególna dbałość przy wyborze surowca jest niezbędnym warunkiem zapewnienia stałego całorocznego zaopatrzenia w kawę o niezmiennych parametrach jakościowych. Pierwszym etapem podejmowanych w tym zakresie działań jest weryfikacja każdej odmiany pod kątem zgodności z normami jakości firmy Lavazza. Możliwość uzyskania mieszanek o jednorodnych cechach zależy w dużej mierze od wdrożenia ścisłej standaryzacji w stosowanych procesach.

Kontrole jakości są również przeprowadzane na transportach morskich zielonej kawy sprowadzanej do Włoch od producentów za granicą. Firma Lavazza nakłada na przedsiębiorstwa żeglugowe obowiązek przestrzegania w pełnym zakresie szeregu wymogów odnoszących się do transportu kawy. Po przybyciu do Włoch przeprowadzana jest kontrola kontenerów w celu wykluczenia ewentualnych przypadków pogorszenia jakości surowca w trakcie transportu.

Po przybyciu każdej partii zielonej kawy do zakładu produkcyjnego surowiec jest przechowywany w silosach a informacje na temat danej partii są rejestrowane w systemie informatycznym.
 

jesteśmy oficjalnym dystrybutorem:

Lavazza

nasze marki:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.