» Grupa Mokate » Teresa Mokrysz

Teresa Mokrysz

Przekształciła niewielką rodzinną firmę w kawowe i herbaciane imperium oraz stworzyła jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich marek. Teresa Mokrysz dała się poznać jako odważna innowatorka w świecie biznesu i współautorka trafnych strategii w bankowości. Znacząco wspiera placówki służby zdrowia, edukacji, kultury i opieki społecznej. Od ponad dwudziestu lat z powodzeniem godzi te rozliczne obowiązki i funkcje.

Teresa Mokrysz od podstaw wybudowała dwa kombinaty produkcyjne na Śląsku, trzeci w Czechach (pod Pragą) rozbudowała. Wdrożyła pionierską technologię wytwarzania półproduktów dla przemysłu spożywczego, wprowadzając Mokate dzięki kolejnym inwestycjom do ścisłej światowej czołówki w tym segmencie rynku. Od kilku lat ponad połowę produkcji z powodzeniem sprzedaje na wszystkich kontynentach. Na co dzień zajmuje się zarządzaniem grupą dziewięciu firm, z blisko 1 500 zatrudnionymi. Czwartą z rzędu kadencję uczestniczy w pracach Rady Nadzorczej mBanku (dawniej BRE Bank), wnosząc swe biznesowe doświadczenie w świat finansów.

Poświęca wiele uwagi problemom lokalnej społeczności. Czuje się odpowiedzialna nie tylko za stabilne miejsca pracy w swoich firmach, ale również za warunki życia i nauki współmieszkańców Śląska, a zwłaszcza rodzinnej Ziemi Cieszyńskiej. Jej pomocy doświadczyły domy dziecka i szpitale, uczelnie regionu i wydawnictwa kultywujące tradycje i kulturę małej ojczyzny, a także – ludzie ze świata sztuki i nauki. Z tego tytułu uhonorowana została przez władze regionu wieloma prestiżowymi wyróżnieniami.

Na forum krajowym i międzynarodowym Teresa Mokrysz od lat zaangażowana jest w promowanie polskiej gospodarki. Temu celowi służą jej osobiste kontakty, a ponadto udział w Polskiej Radzie Biznesu oraz współdziałanie z resortami gospodarczymi i placówkami dyplomatycznymi za granicą. Wniosła również istotny wkład w działalność polskich misji zagranicznych. Władze Rzeczpospolitej doceniły rezultaty tych prac, przyznając szereg wysokich odznaczeń, łącznie z Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta nadanym w 2013 roku. Zdobyła międzynarodowe uznanie promując zawodową aktywność kobiet. Światowe Stowarzyszenie Liderek Biznesu w 2000 roku wyróżniło Teresę Mokrysz tytułem Najbardziej Przedsiębiorczej Kobiety Świata.

Czas wolny poświęca książkom i pieszym wycieczkom w ukochanych Beskidach.

Tutaj - do pobrania pakiet zdjęć prasowych Pani Teresy Mokrysz

Czytaj też:

www.mokate.com.pl/dla-mediow,adam-mokrysz-wyciagam-nauke-z-przeszlosci-ale-patrze-tylko-do-przodu,54,758.html

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.