» Grupa Mokate » Adam Mokrysz

Adam Mokrysz

Dr ADAM MOKRYSZ – PREZES GRUPY MOKATE

Adam Mokrysz jest Prezesem Grupy Mokate, synem Teresy i Kazimierza Mokryszów, założycieli firmy. Odpowiada za rozwój grupy firm Mokate i nowych kierunków biznesowych. Tworzy strategię i tożsamość międzynarodową Mokate. Z pasją prowadzi działania mające na celu dalszą ekspansję marki Mokate na całym świecie.

Grupa Mokate pod sterami Adama Mokrysza stawia na międzynarodowy rozwój

Sukcesor i lider rodzinnego biznesu Mokate. Od ponad 20 lat intensywnie pracuje nad dynamicznym rozwojem grupy Mokate. Praktyczną wiedzę o firmie zdobywał pracując od najmłodszych lat na wszystkich szczeblach organizacji. W trakcie pełnienia funkcji zarządczych zdywersyfikował biznes grupy Mokate. Postawił na rozwój eksportu. Z impetem wprowadził Mokate do międzynarodowej czołówki polskich eksporterów rynku spożywczego. Zbudował nowy biznes polegający na sprzedaży surowców mleczno-tłuszczowych dla przemysłu spożywczego. Wykreowana marka Mokate Ingredients to dziś świadectwo jakości najlepszych surowców, produkowanych na jednych z najnowocześniejszych w Europie wieżach rozpyłowych. Jako członek Zarządu Mokate (od 2009 roku) przewodził międzynarodowemu zespołowi najlepszych specjalistów i menadżerów w branży FMCG wspierając globalny rozwój firmy. W styczniu 2016 objął stanowisko Prezesa Grupy Mokate.

Rodzinny biznes oparty na solidnych fundamentach

Adam Mokrysz jest doktorem nauk o Zarządzaniu, absolwentem Uniwersytetu w Londynie i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, uczestnikiem elitarnych programów edukacyjnych, m. in. ukończył prestiżowe studia podyplomowe IMD-AEDP - Accelerated Executive Development Program na Uniwersytecie w Lozannie w Szwajcarii. Największym autorytetem jest dla Adama Mokrysza, jego mama - twórczyni Mokate, Teresa Mokrysz. Bez jej pasji i wspaniałego wyczucia biznesowego Grupa Mokate nie osiągnęłaby swej obecnej pozycji.

Mokate rośnie w siłę

W efekcie rodzinnej pracy Mokate to dziś: firma zatrudniająca ponad 1700 osób w Europie i na świecie; firmy działające w Europie Środkowo-Wschodniej oraz na różnych rynkach pozaeuropejskich; producent ponad 50 rodzajów różnych produktów - napojów kawowych instant, miksów kawowych, kawy mielonej i ziarnistej, herbat czarnych, owocowych i ziołowych, ciastek; jeden z wiodących, międzynarodowych graczy na rynku produkcji surowców mleczno-tłuszczowych dla przemysłu spożywczego. Firma posiada jedne z najnowocześniejszych instalacji do suszenia rozpyłowego FilerMat.

Czytaj też:

 www.mokate.com.pl/dla-mediow,adam-mokrysz-wyciagam-nauke-z-przeszlosci-ale-patrze-tylko-do-przodu,54,758.html

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.