» Grupa Mokate » Adam Mokrysz

Adam Mokrysz

Adam Mokrysz jest Prezesem Zarządu Mokate SA i CEO Grupy Mokate, a prywatnie synem Teresy Mokrysz, właścicielki Grupy Firm Mokate. Odpowiada za rozwój nowych kierunków biznesowych firmy, tworzy jej strategię i tożsamość międzynarodową, a także prowadzi działania mające na celu dalszą ekspansję marki Mokate na całym świecie.

Karierę zawodową od ponad 20 lat związał z rodzinną firmą. Sukcesor rodzinnego biznesu Mokate. Twórca eksportowego sukcesu firmy. Zajmował stanowisko Managera ds. Marketingu i odpowiadał za najważniejsze marki kawowe. Następnie został Managerem ds. Eksportu, a po sukcesach w zagranicznej ekspansji firmy – Dyrektorem Zarządzającym Działu Exportu. W trakcie pełnienia tego stanowiska, wprowadził Mokate do międzynarodowej czołówki polskich eksporterów rynku spożywczego. Jako członek Zarządu Mokate (od 2009 roku) przewodził międzynarodowemu zespołowi najlepszych specjalistów i menadżerów w branży FMCG dalej rozwijając globalny rozwój firmy. 1 stycznia 2016 objął stanowisko Prezesa Grupy Mokate.

Adam Mokrysz jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach kierunku Zarządzanie i Marketing. Na tej samej uczelni uzyskał tytuł doktora z zakresu nauk o zarządzaniu. Posiada także dyplom Uniwersytetu w Londynie z zakresu handlu zagranicznego. Ponadto ukończył prestiżowe studia podyplomowe IMD-AEDP - Accelerated Executive Development Program na Uniwersytecie w Lozannie w Szwajcarii.

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.