» Dla mediów

Dla mediów


Mokate ze Śląskim Bankiem Żywności

Grupa Mokate rozpoczęła współpracę ze Śląskim Bankiem Żywności. Dzięki temu wspierać będzie ok. 50 tys. potrzebujących mieszkających na Śląsku.

– Z naszą organizacją współpracuje regularnie wiele firm, jednak do tej pory nie było wśród nich Mokate – tak znanej i lubianej przez Polaków marki spożywczej. Tym bardziej więc cieszymy się, że wspólnie z firmą rodzinną Mokate będziemy mogli otworzyć kolejny rozdział w historii Śląskiego Banku Żywności, a przede wszystkim poszerzyć zakres udzielanej pomocy najuboższym osobom i rodzinom – dodaje Jan Szczęśniewski, prezes zarządu Śląskiego Banku Żywności.

Grupa Mokate składa się z kilku przedsiębiorstw działających w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech, Wielkiej Brytanii, RPA i Dubaju, które eksportują swoje produkty do prawie wszystkich krajów na świecie. Firma posiada trzy zakłady produkcyjne – w Ustroniu, Żorach i czeskich Voticach. 70 proc. przychodów pochodzi z rynków zagranicznych. W firmie pracuje ok. 1400 osób na całym świecie. Do najbardziej znanych marek Mokate należą: LOYD, Mokate, NYcoffee, Minutka, Marilla, Marizzi, Alpino i Babcia Jagoda.

– Mokate to polska, rodzinna firma – od początku istnienia związana ze Śląskiem. Dlatego też dobro tego regionu i ludzi w nim mieszkających, jest dla nas szczególnie istotne. Działalność Śląskiego Banku Żywności bardzo dobrze odzwierciedla nasze wartości, które wpisują się w realizowaną przez nas politykę społecznej odpowiedzialności biznesu. Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z pozytywną reakcją Banku – tłumaczy Paweł SIkora, Group PR Manager Mokate.

Śląski Bank Żywności powstał w 2001 roku. Posiada Status Organizacji Pożytku Publicznego – Non Profit - KRS 0000058731. Od 2005 roku jest członkiem Federacji Polskich Banków Żywności. W okresie swojej działalności uratował przed zmarnowaniem i przekazał potrzebującym mieszkańcom 82 gmin - ponad 42.056 ton żywności o wartości rynkowej przekraczającej 145,2 miliona złotych. Co roku Bank wspiera pomocą żywnościową co najmniej 50tys. najuboższych osób i rodzin, bezdomnych, seniorów, osoby samotne i niezaradne życiowo itd. Wspiera i prowadzi również akcje charytatywne i programy edukacyjne.

wstecz

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.