» Dla mediów

Dla mediów


Mokate „Solidnym Pracodawcą Roku 2018”

Wyzwolić potencjał, zapewnić przestrzeń do osobistego rozwoju wraz z wysokimi, adekwatnymi do umiejętności zarobkami, a wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze – tak nakreślone zostały priorytety Mokate w odniesieniu do pracowników firmy. Priorytety te zostały kolejny raz docenione na forum ogólnopolskim. Grupę wyróżniono tytułem „Solidny Pracodawca Roku 2018” – nagrodą za klarowność oraz rzetelność działania wobec pracowników.

W Mokate, tak jak w rodzinie dzielimy się obowiązkami i wzajemnie dbamy o siebie. Taki model przenosimy również na relacje w zespole. Staramy się być blisko spraw naszych pracowników i wspólnie z nimi rozwiązywać problemy oraz pokonywać kolejne wyzwania. Firma ze swoją ponad stuletnią historią zatrudnia drugie, trzecie, a czasem nawet czwarte pokolenie przedstawicieli rodzin pracujących z nami. Wartością dodaną wynikającą z takiego stanu rzeczy jest lojalność, przywiązanie, poczucie tożsamości, bezpieczeństwa i wzajemnego zaufania. Budując kulturę organizacyjną Mokate, opieramy się na wzorcu dobrej rodziny. Jasno wyznaczone cele i zasady, podział obowiązków oraz ciepła, życzliwa atmosfera, to jej najważniejsze wyznaczniki, które w znaczący sposób wyzwalają potencjał i wspierają rozwój naszej firmy – mówi dr Adam Mokrysz, Prezes Grupy Mokate.W oparciu o świadomość wartości i potrzeb pokolenia wchodzącego na rynek pracy, Mokate konsekwentnie buduje i rozwija swoją kulturę organizacyjną. To cechy bezcenne w wymiarze pracy z dobrym zespołem.

Bardzo ważną częścią naszej działalności jest współpraca z uczelniami kształcącymi fachowców waszej branży. Czujemy się odpowiedzialni nie tylko za stabilne miejsca pracy, ale także za warunki życia i nauki naszych obecnych i potencjalnych pracowników. Dzielenie się naszym doświadczeniem, organizacja tego typu konkursów, wspieranie różnych inicjatyw i fundowanie staży dla studentów to dla nas coś oczywistego – dodaje.

DOWÓD SŁUSZNOŚCI

Konsekwentne budowanie i realizowanie wizji nowoczesnej międzynarodowej grupy firm z zachowaniem jej rodzinnego charakteru jest doceniane przez klientów, pracowników, a także szereg instytucji. W ciągu ostatniego roku Mokate zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, świadczącymi o tym, że objęta droga doskonalenia organizacji na wielu poziomach – od polityki kadrowej, po stałe wprowadzanie innowacji – jest kierunkiem właściwym. Wśród nagród przyznanych firmie warto zwrócić uwagę także na tytuły: Pracodawca Godny Zaufania, czy Fabryka Roku 2018.

wstecz

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.