» Dla mediów

Dla mediów


Dr Adam Mokrysz wyróżniony za ekspansję w Afryce

Prezes Grupy Mokate dr Adam Mokrysz otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Polish African Business Achievement Awards”, przyznawane przez Polsko-Afrykańską Izbę Przemysłowo-Handlową. W gronie laureatów znaleźli się liderzy pięciu największych polskich firm działających na Czarnym Lądzie, a także czołowi przedsiębiorcy z Afryki.

Dr Adam Mokrysz jest jednym z najbardziej doświadczonych pionierów budowania relacji bizneso-wych i eksportowych na linii Polska i Europa – Afryka. Od ponad 20 lat rozwija międzynarodową pozycję Mokate. Z tej wieloletniej perspektywy komentuje obecną sytuację i potrzeby w obszarze działań eksportowych polskich przedsiębiorstw na zagranicznych, w tym także afrykańskich ryn-kach:

„Stałe wdrażanie rozwiązań systemowych ułatwiających zagraniczną ekspansję, budowanie pozy-tywnego wizerunku polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej, w tym na kontynencie afry-kańskim, oraz zacieśnienie współpracy między biznesem, administracją i organizacjami branżowymi – to największe wyzwania stojące przed polskim eksportem. Wśród rodzimych firm, które przecie-rają międzynarodowe szlaki, jesteśmy jedną z najbardziej doświadczonych. Jako producent m. in. kawy i herbaty, jesteśmy obecni w 73 krajach” – powiedział dr Adam Mokrysz. „W listopadzie 2018 r. powołaliśmy nową spółkę w RPA – Mokate Interna¬tional SA z siedzibą w Johannesburgu. Firma jest odpowiedzialna za roz¬wój biznesu nie tylko w RPA, ale również w innych krajach tego regionu, wcho¬dzących w skład Południowoafrykańskiej Unii Celnej SACU, m. in. w Botswanie i Namibii. Jest to dla nas region bardzo dobrze znany i niezwykle atrakcyjny ze względu na rosnącą popularność napo¬jów kawowych i dynamicznie rozwijającą się ofertę. Opracowaliśmy indywidualne portfolio produktów dedykowane tam¬tejszym konsumentom, zgodnie z ich oczekiwaniami i preferencjami smako¬wymi. Wiemy już po pierwszych etapach wdrożenia oferty, że nasze produkty są tam bardzo wysoko oceniane” – dodaje Prezes Grupy Mokate.


Nagrody wręczono 11 czerwca 2019 r., podczas odbywającego się w Warszawie Forum Polsko-Afrykańskiego. W tegorocznych obradach uczestniczyli przedstawiciele takich krajów, jak: Algieria, Angola, Republika Kongo, Egipt, Libia, Maroko, Nigeria, Senegal, RPA i Tunezja.

Czytaj też:

www.mokate.com.pl/dla-mediow,adam-mokrysz-wyciagam-nauke-z-przeszlosci-ale-patrze-tylko-do-przodu,54,758.html
 

wstecz

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.