» Dla mediów

Dla mediów


Z Pjongczang po Istebniański Bruclik

W niedzielę 25 lutego na trasach Kubalonki po raz 43. wystartował Międzynarodowy Bieg Narciarski „O Istebniański Bruclik". Zimowa aura dopisała, a biegacze rywalizowali przy kilkunastostopniowym mrozie. Mokate było jednym ze sponsorów zawodów.

Tak samo jak na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang, wielką niespodziankę sprawił wszystkim Kamil Bury, który niemalże prosto z Korei przybył na Kubalonkę, by wziąć udział w biegu „O Istebniański Bruclik". Reprezentant Polski, który jeszcze kilka dni temu stawał do walki z światowej sławy biegaczami, zwyciężył bieg mężczyzn na 15 km tym samym zdobywając główne trofeum zawodów - Istebniański Bruclik. Olimpijczyk otrzymał również wiele nagród rzeczowych - w tym herbaty LOYD od Mokate.

Najszybsza wśród kobiet (kategoria wiekowa 18-25 lat) była Agata Warło reprezentująca NKS Trójwieś Beskidzka. W kategorii wiekowej 36. lat i powyżej, pierwsza do mety dobiegła Barbara Byrtus. W biegu mężczyzn na 5 km najszybszy był Zbigniew Radosmki z Bielska- Białej. Rywalizację na dystansie 10 km wygrał Piotr Michałek z Jaworzynki.

Łącznie w biegu wystartowało 210 uczestników. Najmłodszymi uczestnikami byli Daria i Mikołaj Słobodzian - bliźnięta z Cieszyna, zaś najstarszymi - Barbara Byrtus z Istebnej i Franciszek Pasterny z Ustronia.

Zdjęcia powyżej - www.istebna.eu.
Więcej informacji i fotoreportaż na stronie www UG w Istebnej - www.istebna.eu.
Filmowy skrót z zawodów - Radio Istebna.

(26 II 2018)

wstecz

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.