» Dla mediów

Dla mediów


Wybitny Eksporter Roku 2018 – nagroda dla Adama Mokrysza

Za rozwój eksportu kawy i herbaty oraz dotychczasowe zaangażowanie w działalność eksportową, która sprzyja budowie pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki w kraju i na arenie międzynarodowej – tak brzmiało uzasadnienie przyznania dr. Adamowi Mokryszowi tytułu „Wybitny Eksporter Roku 2018” przez kapitułę Stowarzyszenia Eksporterów Polskich.

Nagrodę przyznano podczas XVI Kongresu Eksporterów Polskich, w którym udział wzięli eksporterzy z wszystkich branż i regionów Polski. Tematem Kongresu była ekspansja konkurencyjności eksportu w ramach Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Tematyka ta wyszła naprzeciw oczekiwaniom eksporterów mających na celu proeksportowy i proinnowacyjny rozwój gospodarki.

Podczas XVI Kongresu Eksporterów Polskich zwrócono uwagę na potrzebę dalszego wdrażania rozwiązań systemowych nakierowanych na realizację zagranicznej ekspansji konkurencyjności eksportu w ramach Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zwrócono także uwagę na potrzebę bardziej otwartej współpracy z mediami, w tym z prasą krajową i zagraniczną, a także z mediami polonijnymi.

Nagrodę w imieniu Pana Prezesa Adama Mokrysza odebrała Jadwiga Witek – rzecznik prasowy Grupy Mokate. Wśród wyróżnionych znaleźli się również m. in.: Jadwiga Emilewicz – Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i dr Alicja Adamczak – Prezes Urzędu Patentowego RP.

Wszyscy uczestnicy Kongresu mogli oczywiście skosztować pysznych kaw Mokate i herbat LOYD.


wstecz

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.