» Dla mediów

Dla mediów


Pani Teresa Mokrysz „Osobowością Rynku Spożywczego”

Właścicielka Grupy Firm Mokate otrzymała prestiżowe wyróżnienie za przekształcenie niewielkiej rodzinnej firmy w kawowe i herbaciane imperium oraz stworzenie jednej z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich marek. Nagrodę wręczono podczas XI Forum Rynku Spożywczego i Handlu w Warszawie.

Wyróżnienie w kategorii „Osobowość Rynku Spożywczego” przyznano po raz pierwszy w historii Forum. W ocenie Kapituły w składzie: Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP, Edyta Kochlewska, redaktor naczelna Rynku Spożywczego i serwisu dlahandlu.pl oraz Paulina Mroziak, redaktor prowadząca serwis portalspozywczy.pl, Pani Teresa Mokrysz dała się poznać jako odważna innowatorka w świecie biznesu. Od podstaw wybudowała dwa kombinaty produkcyjne na Śląsku, trzeci w Czechach (pod Pragą) rozbudowała. Wdrożyła pionierską technologię wytwarzania półproduktów dla przemysłu spożywczego, wprowadzając Mokate dzięki kolejnym inwestycjom do ścisłej światowej czołówki w tym segmencie rynku.

Nagrody Forum Rynku Spożywczego i Handlu przyznawane są za wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskim przemyśle i handlu spożywczym. Honorowane są firmy i wydarzenia, które w minionym roku wyróżniły się w polskim sektorze żywnościowym.

Nagrody Rynku Spożywczego 2018 zostały przyznane w tym roku w czterech kategoriach:

Wydarzenie Rynku Spożywczego, Lider Rynku Spożywczego, Innowator Rynku Spożywczego oraz w nowej kategorii: Osobowość Rynku Spożywczego.

Wśród laureatów oprócz Pani Teresy Mokrysz znalazły się: Maxima Group, Colian, Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol, PKN Orlen, Fermy Drobiu Woźniak, Bakalland oraz Żabka Polska. 

Nagrodę w imieniu Pani Teresy Mokrysz odebrała Jadwiga Witek - rzecznik prasowy Grupy Mokate. 

wstecz

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.