» Dla mediów

Dla mediów


Mokate rozgrzewało biegaczy narciarskich

Istebniański Bruclik to nie tylko rodzaj tradycyjnej kamizelki, to przede wszystkim bardzo cenne trofeum. Bieg „O Istebniański Bruclik” to impreza pełna tradycji w góralskim klimacie. Na starcie 44. edycji stanęło ponad 250 biegaczy narciarskich. Wszystkich rozgrzewały kawy i herbaty od Mokate.

Rywalizacja odbywała się w 18 kategoriach wiekowych, na odpowiednio dostosowanych do nich dystansach. Łącznie w biegu wystartowało 253 uczestników. Najmłodszym uczestnikiem biegu był Xawier Wantulok z Wisły urodzony w 2014 roku, zaś najstarszymi uczestnikami był Edward Kurek z Katowic, który urodził się w roku 1939.

Zmagania wśród kobiet i dwóch najstarszych kategorii męskich rozgrywały się na dystansie 5 km, natomiast mężczyźni w wieku od 17 do 59 lat walczyli na dystansie 15 km o główne trofeum, czyli Istebniański Bruclik. W tym roku trafiło ono do Mateusza Haratyka z Jaworzynki.

W rywalizacji na 5 km najszybszym zawodnikiem był Svider Libor z Trzyńca, natomiast w grupie najstarszych panów najlepszy czas uzyskał Stefan Sikora z Bielska – Białej.

Najszybszą wśród kobiet, podobnie jak w ubiegłym roku, była Agata Warło reprezentująca NKS Trójwieś Beskidzka i to jej łupem padł Istebniański kabotek. Tuż za nią na mecie zameldowała się Magdalena Kobielusz z Istebnej, która reprezentowała SSRLZS Sokół Szczyrk. W grupie ciut starszych pań pierwsze miejsce zajęła Justyna Ligocka, zaś jej teściowa, Danuta Ligocka zwyciężyła w kategorii wiekowej najstarszych pań. Warto podkreślić, że wśród pań, właśnie ta grupa wiekowa (36 i więcej lat) była największa!W najmłodszej kategorii zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt najszybsze czasy uzyskali mali adepci biegówek z Dolnej Łomnej (CZ) – rodzeństwo Klara i Roman Halabrin i to oni otrzymali dodatkowo mały Istebniański Bruclik i mały Istebniański Kabotek.

Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy!

wstecz

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.