» Dla mediów

Dla mediów


Mokate - Pracodawca Godny Zaufania

W środę 28 lutego, w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, ogłoszono wyniki VII edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. W konkursie nagrodzono firmy, które wyróżniają się odpowiedzialną, zgodną z normami europejskimi polityką pracowniczą i socjalną. Wśród laureatów znalazło się Mokate, które otrzymało nagrodę w kategorii „programy stażowe”.

W tegorocznej edycji przyznano sześć nagród głównych. Mokate SA otrzymało nagrodę „Pracodawca Godny Zaufania” w kategorii „programy stażowe”, za tworzenie szans rozwoju zawodowego na lokalnym rynku pracy.

Poza tym nagrodzono również firmy: Pl2012+ (kategoria wolontariat), Grupa Mlekovita (kategoria motywacja), Polska Grupa Górnicza (kategoria edukacja), PKO BP (kategoria zdrowie) oraz Poczta Polska (kategoria firma przyjazna niepełnosprawnym).

Warto w tym miejscu przypomnieć, że pod koniec 2016 roku Mokate otrzymało nagrodę „Top Pracodawcy Województwa Śląskiego” przyznawaną przez redakcję portalu branżowego PulsHR.pl.

W imieniu Mokate SA nagrodę odebrała Dyrektor Marketingu Mokate Patrycja Giurko.

Uroczyste wręczenie nagród poprzedziła debata, z udziałem ekspertów, poświęcona dobrym praktykom w rolnictwie, której partnerem było Mokate SA oraz Fundacja Programów Pomocy dla Rolników FAPA. Dyskutowano m.in. o tym, czy rolnictwo jest nadal niedocenionym obszarem w stosowaniu zasad społecznej odpowiedzialności biznesu oraz, jak na poprawę sytuacji w tym zakresie wpłynęła polityka Unii Europejskiej.

Nagrody „Pracodawca Godny Zaufania” przyznawała Kapituła w składzie: Centrum im. Adama Smitha, Instytut Biznesu, Instytut Libertatis, Instytut Staszica, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca (organizator Forum Gospodarczego w Toruniu), Szkoła Główna Handlowa, Warsaw Enterprise Institute, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Obradom przewodniczyli organizatorzy konkursu: przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej, Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Agencji Impressarium.

Patronatu honorowego wydarzeniu udzieliły: Ministerstwo Energii, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

— — —

Mokate to polska firma rodzinna i znany na całym świecie producent kawy, herbaty i półproduktów dla przemysłu spożywczego. Obecnie Grupa Mokate posiada dziewięć przedsiębiorstw działających w Polsce – w Ustroniu i Żorach, a także w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Zatrudnia ponad 1,5 tys. osób. Tworzy przyjazne miejsca pracy i środowisko, w którym pracownicy mogą się rozwijać.

Grupa Mokate współpracuje również z uczelniami wyższymi dostarczając uczelniom praktycznych wskazówek, które umożliwiają modyfikację programów nauczania pod kątem lepszego dopasowania do rynku pracy. Organizuje konkursy dla studentów - w zakresie zarządzania, marketingu, wzornictwa przemysłowego, itp. Umożliwia odbywanie w zakładach Grupy Mokate płatnych staży studentckich.

Dodatkowe informacje na stronie www.pracodawcagodnyzaufania.pl.
Zdjęcia w dobrej jakości do pobrania - tutaj.

(1 III 2018)

wstecz

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.