» Dla mediów

Dla mediów


MOKATE na uroczystym nadaniu sztandaru w Szkole Podstawowej w Kiczycach

Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz… MOKATE wzięli udział w uroczystości nadania sztandaru w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kiczycach. Zgromadzeni goście mogli skosztować pysznej kawy Caffetteria Mokate i herbaty LOYD.

Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne uczniów kiczyckiej podstawówki – znakomicie oddające podniosły nastrój wydarzenia, ukazującego, jak istotną rolę odgrywa od wieków Orzeł Biały w naszym kraju. Dumne ze swojego patrona dzieci wraz z opiekunami przygotowały program tak, aby zaprezentować różnorodne formy oraz pokazać, że Orzeł Biały jest ponadczasowym symbolem państwa oznaczającym siłę, niezależność i męstwo.

Po części artystycznej nastąpiło poświęcenie sztandaru oraz uroczyste przekazanie go szkole, którego dokonali Burmistrz Miasta Skoczowa Mirosław Sitko z Sołtysem Kiczyc. Dyrektor Szkoły mgr Joanna Radwan-Kmiecik otrzymany sztandar przekazała w ręce pocztu sztandarowego. Chorąży otrzymując sztandar zapewnił: „Przyjmujemy sztandar szkoły, obiecujemy dbać o niego, sumiennie wypełniać swoje obowiązki i godnie reprezentować szkołę.”

Poczet sztandarowy z dumą zaprezentował wszystkim zebranym awers i rewers sztandaru, przedstawiciele uczniów różnych klas złożyli ślubowanie. Następnie głos zabrali goście i sympatycy szkoły, a na końcu dyrektor szkoły podkreślając, że otrzymany sztandar – cenny dar Rady Sołeckiej i sołtysa Kiczyc będzie dla szkoły jak flaga dla kraju – symbolem więzi łączącej społeczność szkolną. Będzie motywował do działania i nada szkole odpowiedniej rangi, a uroczystościom z jego udziałem – doniosłości i powagi. Nie zabrakło w tym dniu ciepłych słów, życzeń i smacznych upominków od Mokate dla nauczycieli i wychowawców – w końcu zbliżał się „Dzień Nauczyciela”…

(20 X 2018 JW)
 

wstecz

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.