» Dla mediów

Dla mediów


Mokate kolejny raz głównym sponsorem Mistrzostw Polski Seniorów w Szachach

Szachy i ich promocja doskonale wpisują się w filozofię naszej firmy. Uczą strategicznego myślenia, wytrwałości oraz pomagają hartować silną wolę i odporność na stres – zawsze podkreśla dr Adam Mokrysz, Prezes Grupy Mokate i wielki miłośnik „królewskiej gry”. Nie może zatem dziwić, że Mokate kolejny raz będzie głównym sponsorem Mistrzostw Polski Seniorów w Szachach.

baber Mistrzostw Polski Seniorów z logotypami Mokate i innych organizatorów

Zawody zostaną rozegrane w dn. 7-14 kwietnia 2019 r. w Ustroniu – Jaszowcu. Areną zmagań będą DW Nauczyciel oraz DW Globus.

Szachowe potyczki będą podzielone na 4 turnieje główne:

- Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów od 55 do 65 lat
- Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów od 66 do 75 lat
- Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów powyżej 75 lat
- Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek powyżej 50 lat

Rozgrywki będą prowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w tempie 60 minut + 30 sekund dodatkowo na każde posunięcie. Obowiązywać będą przepisy FIDE.

 

Honorowy patronat nad zawodami objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a w skład Komitetu Honorowego weszli m. in. Stanisław Szwed – Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego i Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski.

Jak co roku mistrzostwom będzie również towarzyszył turniej przedszkolaków i dzieci do 10 lat.

Zapraszamy!

Mokate od wielu lat aktywnie wspiera i promuje „królewską grę”. Firma angażuje się w wiele wydarzeń i projektów związanych z szachami - od tych największych, po te z nieco niższych klas rozgrywkowych. Współpraca z Polskim Związkiem Szachowym, sponsoring Kobiecej Kadry Narodowej w Szachach, wsparcie projektu „Edukacja przez szachy w szkole” oraz prowadzenie „Akademii Szachowej Mokate” to najważniejsze z nich.

- Popularyzacja „królewskiej gry” jest jednym z naszych priorytetów. Chciałbym, żeby coraz więcej dzieci i młodzieży grało w szachy, bo dzięki temu wykształcimy w nich zdolność myślenia strategicznego, koncentracji i szybkiego podejmowania decyzji – mówi dr Adam Mokrysz, prywatnie ogromny entuzjasta szachów.


 

wstecz

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.