» Dla mediów

Dla mediów


Mistrzostwa Polski w szachach pod patronatem Mokate

Pod koniec marca w Ustroniu Jaszowcu obyły się II Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Szachach. Patronach honorowy nad turniejem byli m.in: Jarosław Wieczorek, Wojewoda Śląski oraz Wojciech Saługa, Marszałek Woj. Śląskiego. Sponsorem głównym i patronem imprezy było Mokate.

Zawody trwały od 18 do 25 marca w Domu Wypoczynkowym „Nauczyciel” w Ustroniu Jaszowcu. Oprócz rywalizacji w ramach II Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w szachach odbył się również turniej szachowy dzieci do lat 7 na ziemi cieszyńskiej oraz rybnickiej.

Mistrzem Polski został Janusz Raszka (SSz Olimpia Goleszów), który zdobył 7,5 punktu z 9 partii. Drugie miejsce podzieliło 5 zawodników, którzy zdobyli 7 punktów, a z uwagi na najlepsze wartościowanie dodatkowe srebrny medal zdobył Marek Świerczewski (WKSz Hetman Gant Wrocław), brązowy medal Jerzy Kot (Wejherowo). Poza podium znaleźli się Waldemar Szylko (LKSz Caissa Lubsko), Tomasz Rak (UKS Kopernik Olsztyn) i Józef Bobrowski (MKSz Rybnik).

Dodatkowe informacje, pełne wyniki i fotorelacja na stronie www.sci24.pl.

(26 III 2018)

wstecz

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.