» Dla mediów

Dla mediów


Dzień Dziecka z Mokate

Po raz trzeci z okazji Dnia Dziecka Mokate zorganizowało na stadionie przy ulicy Józefa Kreta w Ustroniu-Nierodzimiu piknik rodzinny dla swoich pracowników. Jeszcze w południe wydawało się, że tegoroczny festyn odbędzie się w strugach ulewnego deszczu i przy rozbłyskach piorunów. Na szczęście po południu czarne chmury powoli zaczęły znikać znad Śląska Cieszyńskiego a o godzinie czternastej, kiedy piknik Mokate miał się planowo rozpocząć, po porannych ulewach i podtopieniach nie było śladu.

Festyn rozpoczął się tradycyjnie - od meczu piłkarskiego drużyn złożonych z pracowników Mokate SA Ustroń i Mokate sp. z o.o. Żory. Przed meczem Pani Teresa Mokrysz, właścicielka Mokate, życzyła wszystkim dobrej zabawy a piłkarzom - emocjonującej rozgrywki. Z kolei dr Adam Mokrysz Prezes Mokate SA i CEO Grupy Mokate podziękował wszystkim za przybycie i podkreślił wartości rodzinne i ich znaczenie dla firmy, w której między właścicielami a pracownikami panują bliskie, oparte na zaufaniu i szacunku relacje.

Mecz piłkarski był niezwykle dynamiczny i emocjonujący. Zawodnicy dawali z siebie wszystko - wszak poprzednie dwa mecze wygrała raz jedna, a raz druga drużyna. W 2015 roku drużyna z Żor pokonała ekipę z Ustronia 13:12, a w 2016 roku ustrońska ekipa zrewanżowała się wynikiem 3:2. Czyli był to mecz o wszystko!

Rozgrywka była żywiołowa – drużyny grały na połowie standardowego boiska, po 6 zawodników. Zmiany były częste, więc piłkarze grali przez cały czas na 100%. Widać było ogromny postęp w poziomie gry w porównaniu do pierwszego turnieju - za kilka lat Mokate będzie chyba mogło wystawić drużynę do rozgrywek ligowych... Od wysokiego poziomu gry nie odstawał doping widzów - był ogromny, dodawał skrzydeł zawodnikom.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Mokate SA w Ustroniu pokonując Mokate sp. z o.o. 3:2. Gole strzelili: dla zwycięskiej drużyny Michał Borus, dla pokonanych: Andrzej Hojbach i Kamil Baron.

Drużyna Mokate sp z o.o. grała w składzie: Czerwiński, Domagała, Bajcar, Grudzień, Plinka, Graboń, Polus, Andrzej Hojbach, Sebastian Hojbach, Baro, Pająk, Jaskóła i Heród. W drużynie Mokate SA zagrali: Borus, Leśniak, Madusiok, Holeksa, Miodoński, Czaja, Wójcik, Bojko, Goliasz, Niepokojczycki, Sikorski, Gruszka, Gabryś, Kohut, Żukrowski, Marianek i Waszut.

Zwycięska ekipa otrzymała puchar z rąk dra Adama Mokrysza, a wszyscy zawodnicy pamiątkowe medale od Pani Teresy Mokrysz i Pani Sylwii Mokrysz, prokurenta Mokate SA. Gratulacje trwały bardzo długo!

Po meczu całe rodziny korzystały z wielu atrakcji przygotowanych dla najmłodszych i tych starszych. Dzieci bawiły się na „dmuchańcach”, brały udział w wielu konkursach z nagrodami - również wspólnie z rodzicami. Powodzeniem cieszyły się stoiska z kawą, herbatą i innymi napojami, grille z kiełbaskami, kocioł z grochówką i automaty z pysznymi lodami. Dużym powodzeniem cieszył się lodowy „zestaw narodowy”, czyli kręcone lody śmietankowo-truskawkowe w barwach biało-czerwonych, przypominające, że mundial w Rosji jest coraz bliżej. Pogoda była rewelacyjna, a goście dopisali – piknik na trawie trwał do wieczora.

Pikniki rodzinne organizowane przez Mokate doskonale pokazują, jak ważne jest to, aby w firmie relacje pomiędzy właścicielami a pracownikami oparte były o wartości rodzinne. Zresztą z ostatnich badań naukowych wynika, że także konsumenci i kontrahenci coraz bardziej doceniają rodzinność firmy, która w ich opinii kojarzy się z tradycjami i wysoką jakością. Aby podkreślić taki charakter firmy, od 2016 roku Mokate ma nowe logo, którego częścią jest sformułowanie „A Family Business”. Jednak tradycje rodzinnego biznesu w rodzinie Mokryszów sięgają o wiele dalej w przeszłość - aż do roku 1900, kiedy to Josef Mokryš założył sklep kolonialny w miejscowości Dobra na Zaolziu, oferując swoim klientom m.in. kawę i herbatę.

Szczegółowe opisy poprzednich pikników Mokate można zaleźć tutaj:
Mokate dzieciom - na sportowo
Pierwszy taki festyn Mokate

Fotografie w dobrej jakości do pobrania - tutaj.

(3 VI 2018)

wstecz

Jesteśmy firmą rodzinną od czterech pokoleń

Fundacja firmy rodzinne Instytut biznesu rodzinnego

Nasze marki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.